3 komentáre


 1. ·

  Fajn clanok, bolo by vsak ok spomenut, ci je potrebne pri vybere podpisu na podpisovanie zvolit PCA alebo ACA a taktiez, preco v defaultnom nastaveni neni mozne s SK-NICom komunikovat – dorazi chybova hlaska: Vaša schránka nie je aktivovaná na doručovanie a preto nie je možné doručovať.

  Odpovedať

  1. ·

   Návod prišiel vhod keďže práve riešim formulár F6 a eID mám od jari. Certifkát ACA slúži na zaručený elektronický podpis (ZEP), ktorý je z právneho hľadiska ekvivalentný vlastnoručnému podpisu a je použiteľný na právne úkony, PCA je certifikát pre elektronický podpis, ktorý overuje identitu. Nie som právnik, ale po prečítaní FAQ na stránke SK-NIC som pre istotu zvolil ACA: https://www.sk-nic.sk/main.jsp?form=faq_quest_one&id=58

   Vy ste nakoniec použili ktorý certifikát na podpísanie žiadosti? Čo sa týka potreby aktivovania schránky, to je nevyhnutnou podmienkou pre samotné plnohodnotné používanie schránky.

   Odpovedať
 2. Matej MOTUS
  ·

  Pri vydávaní eID karty (občiansky preukaz) si občan môže bezodplatne požiadať o nahratie troch certifikátov, ktoré sa uložia na elektronický čip eID karty. Všetky tri certifikáty sú nutné na funkčnosť a digitálne podpisovanie.

  Pri podpisovaní univerzálneho podania vyberte kvalifikovaný certifikát SVK eID ACA .

  Ziaľ mne sa univerzálne podanie funguje od začiatku korektne, ako ste problém riešili vy ?

  Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.